Idzie nowe

Tak się zbieram w sobie, żeby w końcu przepisać stronę domową od zera. I czuję, że nastąpi to po sesji. Denerwują mnie już obecne rozwiązania, które tworzyłem półtora roku temu. W informatyce to szmat czasu. Obecna wersja pisana jest pod <a href=”http://pl.wikipedia.org/wiki/PHP#PHP_4″ target=”_blank”>PHP4</a> bez wykorzystania jakichkolwiek „zabawek”. Nową planuje oprzeć już o <a href=”http://pl.wikipedia.org/wiki/PHP#PHP_5″ target=”_blank”>PHP5</a> i dołożyć parę ciekawostek (głównie z biblioteki PEAR). Przede wszystkim z wyświetlaniem przejdę na <a href=”http://pl.wikipedia.org/wiki/Smarty” target=”_blank”>SMARTY</a>. Tak, wiem, ma ono wady, jednak to już zostało postanowione.

Dodatkowo dla własnej wygody dołożę zapewne jakiś edytor HTML, np. <a href=”http://pl.wikipedia.org/wiki/FCKeditor” target=”_blank”>FCKEditor</a>. To ułatwi zarządzanie dodawaniem grafik do tekstów.

Jeśli już jestem przy grafikach – ich wyświetlanie zostanie zapewne oparte o <a href=”http://dolem.com/lytebox/” target=”_blank”>lyteboxa</a>. I to będzie chyba jeden z nielicznych, póki co, zastosowań JavaScriptu na stronie. Obok grafik w tekstach pewnie przerobię i zaimplementuje moduł galerii, dostępny choćby na stronie <a href=”http://tldo.asylus.pl” target=”_blank”>Zakonu Smoka</a>.

Dla wygody niektórych Czytelników (których liczba wg. Google mieści się w granicach błędu statystycznego) dołożony zostanie kanał <a href=”http://pl.wikipedia.org/wiki/RSS” target=”_blank”>RSS</a>. No i możliwość komentowania/oceniania treści. Tego jeszcze nie przemyślałem do końca, ale niewykluczone jest pojawienie się takiej opcji.

Reszta zmian będzie miała znaczenie w zasadzie tylko dla mnie. Nowe panele zarządzania, nowe opcje. Może nowe kategorie. Zobaczymy ile z tego uda mi się zaimplementować. Terminów odpalenia nie podaje, ponieważ nie wiem jak starczy mi na to wszystko czasu.

O Chavez