ZaGRYcha – grudzień 2015

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli grudniowa ZaGRYcha. Lecimy!

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Tytuł, który początkowo mnie nie interesował, choć pierwsze części R6 lubiłem. Potem wpadliśmy ze znajomymi na zamkniętą betę i już wiedzieliśmy, że trzeba będzie śledzić informacje. Otwarta beta pokazała, że sporo uciążliwych bugów naprawiono. Teraz więc mogę z czystym sumieniem polecić. To nie jest następca R6. Nie ma utaj zaawansowanego planowania. W zamian mamy dwie drużyny po pięć osób i zadania do wypełnienia, przykładowo rozbroić bombę, odbić zakładników, zneutralizować pojemnik z gazem. A wszystko to w środowisku, na które możemy mocno wpływać. Dodatkowo – w grze pojawia się kilkanaście klas podzielonych na dwie grupy – atakujący i obrońcy. Zabawa – szczególnie ze znajomymi w jednym teamie – jest kapitalna.

Just Cause 3

A u druga strona medalu. Dwa razy podchodziłem do serii, dwa razy się odbiłem. Nie wiem czemu, ale kompletnie nie wciągnęła mnie. Trzecia część ma być praktycznie tym samym – tylko więcej, lepiej i bardziej wybuchowo. Dostajemy więc otwarty świat i masę zadań w nim do wypełnienia. Wiązać się będą z wysadzaniem, zabijaniem, strzelaniem i robieniem miliona innych dziwnych rzeczy. In minus – brak trybu sieciowego.

Sid Meier’s Civilization Revolution 2 Plus

A tu ciekawostka – zapomniana chyba przez wszystkich (włącznie z Sony) – Vita doczekała się konwersji gry z urządzeń mobilnych. Dobrze znana wszystkim Cywilizacja w wersji na konsolę przenośną? Czemu nie. Standardowo wybieramy jedną z cywilizacji i następnie od epoki kamienia łupanego prowadzimy ją ku jednemu z dostępnych zwycięstw. Całość ubrano w grafikę 3D przez co edycja ta upodabnia się nieco do wersji PC.

Gravity Rush

I na koniec sytuacja odwrotna – remastered edyszyn (czyli PS4) doczekało się konwersji gry z Vity. Gravity Rush to kapitalny tytuł, który zresztą opisywałem więc kto chce może zerknąć do tekstu. Wersja na dużą konsolę to oczywiście lepsza grafika.

O Chavez