ZaGRYcha – październik 2015

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli październikowa ZaGRYcha. Lecimy!

Prison Architect

Tytuł, w którym gram od jakiegoś czasu. Ciekawy pomysł, przystępne wykonanie – fajnie że autorzy w końcu postanowili się zmobilizować i zakończyć wczesny dostęp. Sama gra to „staroszkolna” gra ekonomiczna. Jako zarządca więzienia musimy na nim zarobić. To wiążę się oczywiście z przyjmowaniem więźniów. A to wiążę się z przygotowaniem całej infrastruktury. Cele, izolatki, kantyny, place ćwiczeń. Do tego wyposażenie i pracownicy – kucharze, lekarze, ochrona. Opcji jest dużo, społeczność dodaje własne rzeczy – kto lubi takie klimaty powinien mieć ten tytuł na uwadze.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Ho ho ho – doczekaliśmy się polskiego pudełkowego wydania odświeżonej wersji kultowego cRPG-a. Jeśli ktoś nie wie co to Baldur’s Gate to powinien się wstydzić i zacząć googlać 😉

WRC 5

To wrzucam niejako „na zapas”, ponieważ w poprzednie części grało mi się całkiem sympatycznie, aczkolwiek grałem na Vicie. Najnowsza odsłona to jednak nowy developer, a wraz z nim nowy silnik. Ciężko powiedzieć co z tego wyjdzie w praniu.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

No dobra, ta premiera chyba przyćmiewa wszystkie pozostałe. Sam Wiedźmina już dawno ukończyłem i tylko od czasu do czasu wpadam pozaliczać jakieś pozostawione znaki zapytania. Tym bardziej cieszy perspektywa 10 godzin głównego zadania, plus podobno zadania poboczne.

The Book of Unwritten Tales 2

A tu polecanka „polecona”. Paru znajomych grało w część pierwszą i bardzo chwalili. Bardzo polecali też część drugą. Sam żadnej nie znam, ale zapowiedzi i filmiki wyglądają ciekawie. Klasyczna przygodówka z bardzo ładną grafiką, ogromną dozą humoru i ponoć licznymi nawiązaniami do książkowej fantastyki. Aż sam się zastanawiam, czy nie nadrobić części pierwszej.

O Chavez