ZaGRYcha – sierpień 2015

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli sierpniowa ZaGRYcha. Lecimy!

Goat Simulator

Symulator kozy trafia na konsole! W tym oczywiście także te nowej generacji. A oto co pisałem o tym tytule w kwietniu 2014: „No c’mon, to gra której przecież nie mogło tutaj zabraknąć 🙂 Powstała jako efekt żartu, w końcu wylądowała na Steamie jako pełnoprawny tytuł. Oczywiście mocno pokręcony, no ale czego się spodziewać po symulatorze kozy? Absurd goni absurd. Ale to sandbox, żeby było w obecnych trendach. Dla mnie to fenomen, bo patrząc po wszelkich materiałach bugów tam pod dostatkiem. A ludzie i tak się cieszą. Grywalność i pomysł ponad wszystko?”

Brothers: A Tale of Two Sons

I znowu – tytuł przez wielu już ograny trafi na nową generację. Mam wrażenie, że to nie powinno się nazywać „next-gen” tylko „remaster-gem”. Baśniowa gra zręcznościowo-przygodowa w której pokierujemy – niespodzianka – dwojgiem braci. Wyruszymy wraz z nimi w niebezpieczną podróż by odnaleźć lekarstwo dla chorego ojca.

Dishonored: Definitive Edition

Czy ja coś wspominałem o remasterach? Kompletne wydanie serii Dishonored – tym razem także na „remaster-genach”. Oczywiście oznacza to pełny zestaw DLC oraz poprawioną oprawę wizualną. Sama rozgrywka bez zmian – jako Corvo będziemy brnęli w klimatycznym mieście w fabułę, która łączy w sobie elementy zręcznościowe, łamigłówkowe i skradankowe. Dla każdego coś miłego, a firma odświeżając tytuł z 2012 roku przygotowuje grunt pod zapowiadaną kontynuację.

O Chavez