ZaGRYcha – czerwiec 2015

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli czerwcowa ZaGRYcha. Lecimy!

Batman: Arkham Knight

Czwarta część serii, ponownie tworzona przez Rocksteady. Trzecioosobowa zręcznościowa nawalanka z gackiem w roli głównej. Nie ma rewolucji, autorzy postawili na drobne usprawnienia. Ciekawostką może być jedynie dodanie pojazdu Batmana. Autorzy chwalą się, że obszar gry jest pięć razy większy od tego zaprezentowanego w Arkham City.

Hatred

Tytuł polskiego studia,  którym głośno było na długo przed premierą. Niestety nie za sprawą niesamowitej grafiki czy nieszablonowych rozwiązań, a niesamowitej brutalności. W tej trzecioosobowej strzelance z widokiem izometrycznym wcielimy się w kolesia wkurzonego na cały świat. Bierze więc zapas pukawek i zaczyna mordowanie wszystkiego co się rusza. Gra raczej jako ciekawostka dla zainteresowanych.

Kholat

Kolejny tytuł polskiego studia, przy okazji także wykorzystujący Unreal Engine 4. Pierwszoosobowy horror rozgrywany w otartym świecie, gdzie głównym zadaniem jest oczywiście przeżyć. Tajemniczy las nocą, do tego brak jakiejkolwiek pauzy i nowatorski mechanizm dopasowywania wydarzeń do aktualnego zachowania gracza. Może być ciekawie, o ile ktoś lubi się bać.

Payday 2: Crimewave Edition

Nieco odgrzewany kotlecik – next-geny doczekały się reedycji, nieco „ulepszonej” w stosunku do pierwowzoru. Zasadniczo w grze chodzi o to, by w cztery osoby dokonać jakiegoś „skoku”. Wersja CE oczywiście doczekała się lepszej grafiki, poprawionego AI przeciwników oraz różnych drobnych usprawnień, jak np. możliwość wyboru środka ewakuacji po skoku. Do tego w edycji znalazły się wszelkie dodatki jakie wyszły do PD2.

O Chavez