ZaGRYcha – kwiecień 2014

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli kwietniowa ZaGRYcha. Lecimy!

Goat Simulator

No c’mon, to gra której przecież nie mogło tutaj zabraknąć 🙂 Powstała jako efekt żartu, w końcu wylądowała na Steamie jako pełnoprawny tytuł. Oczywiście mocno pokręcony, no ale czego się spodziewać po symulatorze kozy? Absurd goni absurd. Ale to sandbox, żeby było w obecnych trendach. Dla mnie to fenomen, bo patrząc po wszelkich materiałach bugów tam pod dostatkiem. A ludzie i tak się cieszą. Grywalność i pomysł ponad wszystko?

LEGO The Hobbit

O, a na to to już ja czekam. Gierki z serii Lego ogólnie są mega grywalne. A przy tym mega śmieszne. Znowu tytuł wychodzi na praktycznie wszystkie platformy, więc dla każdego coś miłego. Fabuła opowiada o tym, co pojawiło się w dwóch pierwszych częściach filmu. Ponoć po premierze trójki ma być dostępne DLC, które uzupełni rozgrywkę. Przynajmniej takie plotki widziałem. A tak to standardowy tytuł serii, więc zręcznościowa przygodówka. Idealny do wspólnego grania przed konsolą.

Football Manager Classic 2014

A tym się jaram niesamowicie. Gra mega hermetyczna, bo to symulator trenera drużyny piłkarskiej. Więc na fajerwerki nie ma co liczyć. Dużo tabelek, wykresów, porównań i klikania. Ale ważniejsze tym razem jest to, na jaki sprzęt gra trafia. Bo oto mamy edycję na konsolkę PS Vita! I gdyby tego jeszcze było mało, to zaimplementowano w niej opcję cross-save’ów. Czyli mogę sobie dalej łupać na PC, by zapisać i kontynuować grę w podróży. No ja czekam po prostu, a gdyby było tego mało, to jeszcze wyjdzie u nas edycja spolszczona. Must have.

O Chavez