ZaGRYcha – marzec 2014

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli marcowa ZaGRYcha. Lecimy!

Age of Wonders III

Tytuł, na który osobiście czekam i mam nadzieję, że trzecia część przebije grywalnością poprzednie. W dużym skrócie AoW to strategia turowa, osadzona w świecie fantasy. Odwieczne konflikty, chęć przejęcia władzy nad krainą – standard. Do tego w najnowszej odsłonie pełne 3D. Mamy swojego bohatera, którego rozwijamy, przejmujemy miasta, tworzymy armie i niszczymy przeciwników. To tak żeby odróżnić się od innych tytułów. Age of Wonders jest bardzo „militarne”.

Dark Souls II

Kontynuacja – można już chyba tak powiedzieć – legendarnej gry. Spotkałem się z opiniami, że określa się go mianem symulatora średniowiecznej walki lub też symulatorem umierania. Wszystko przez to, że tytuł znany jest nie tylko z niesamowicie rozbudowanego aspektu walki, ale także ze stromej krzywej uczenia się. Innymi słowy tytuł ma bardzo wyśrubowany poziom trudności. Poza tym świat fantasy, mroczne lochy, przebijanie się przez kolejne lokacje i rozwój postaci.

Diablo III: Reaper of Souls

No dobra, co tu pisać? Diablo jakie jest każdy chyba wie. Dodatek wprowadza to co zwykle wprowadzają dodatki do Diablo. Nowy przeciwnik główny, nowa fabuła mająca na celu pokonanie nowych lokacji aby go zabić. Oczywiście podniesiono limit poziomów do siedemdziesięciu. No i dołożono nową klasę – Krzyżowca. No i tyle – fani i tak kupią 🙂

inFamous: Second Son

Trzecioosobowa gra akcji, która niby jest kontynuacją marki, ale niekoniecznie fabularną. Nowa generacja przynosi nowego bohatera – nie zmieniły się za to zasady gry. Obdarzony mocami specjalnymi chłopak musi przetrwać w nieprzyjaznym otoczeniu i nie dać się złapać lokalnej władzy. To wszystko w – z tego co wszędzie jest prezentowane – otwartym świecie.

Soul Sacrifice Delta

A to już moja prywata, bo gra póki co wychodzi tylko w Japonii. Kontynuacja świetnego Soul Sacrifice , którego dopiero co zachwalałem. Zasadniczo gra jest bardziej dodatkiem, bo wprowadza nową frakcję, a więc i nowe zadania i potwory. Do tego polepszono nieco multi, a grafika ładniejsza. No ja czekam tylko aż pojawi się opcja zakupu.

O Chavez