Top 2013 – książki

topStyczeń sobie spokojnie leci, to ja postanowiłem wybrać takie małe osobiste top z tego co publikowałem w ubiegłym roku. Dla jasności – z trzech kategorii postanowiłem wybrać top3 produktów, które jakoś najbardziej zapadły mi w pamięci. Oczywiście tylko spośród tego, co wrzucałem. Na pierwszy ogień idą książki.

worldwarz

 

Miejsce 3 – World War Z

Książka napisana w bardzo nietypowy sposób, ale przy tym bardzo ciekawa. Czyta się praktycznie jednym tchem. Zresztą podtrzymuję to co o niej pisałem: „Trzy dni i książka pękła. Czyta się ją niesamowicie szybko, bo i niesamowicie wciąga. A sposób przedstawienia całej historii tylko dodaje jej smaczku. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom dobrej literatury, bo warto. Teraz czekam na Zombie Survival.”

metro-2033

 

Miejsce 2 – Metro 2033

Tutaj właściwie musiałbym wpisać ogólnie odkrycie całego uniwersum. Jest ono może i nierówne, jednak są pozycje które zdecydowanie warto przeczytać. No a wiadomo, wypada zacząć od samego początku. Tak jak pisałem: „Metro 2033 jest zdecydowanie bardzo ciekawą pozycją. Momentami smutna i zmuszająca do refleksji, w sposób bardzo plastyczny przedstawia jednak „życie pod ziemią”. Wpadająca nieco w filozoficzne tony, nie przekracza jednak granicy znużenia i sztuczności.”

poradnik-pozytywnego-myslenia

 

Miejsce 1 – Poradnik pozytywnego myślenia

Zaskoczeni, co? Sam długo się nad tym zastanawiałem. Jednak zdecydował fakt, że podczas lektury miałem najróżniejsze odczucia. Od zdziwienia, czasem zażenowania, poprzez strach aż po radość. Ale jak dla mnie, to absolutny numero uno jeśli idzie o ubiegły rok.

O Chavez