Asasynka

AC3_LIB_PSVITA_INLAY_18.inddPrawie rok temu na Vitę pojawił się Assassin’s Creed. Warto przy tym zaznaczyć, że nie był to zwykły port trzeciej części. Liberation to spin-off, dziejący się w tym samym okresie, ale mający swoją bohaterkę i swoją historię. A tematem przewodnim jest niewolnictwo.

2012-11-04-131957

Sama rozgrywka nie różni się praktycznie niczym od tego, co znamy z komputerów czy konsol. Obszar działania jest jedynie nieco mniejszy i tyle. Dalej skaczemy po dachach, wypełniamy misje i nie dajemy się złapać. Tym razem głównymi złymi są żołnierze stacjonujący w Nowym Świecie (głównie w okolicach Nowego Orleanu).

Coś jednak nie zagrało.

I to nie to, że nie lubię Assassina. W dwójkę grało mi się bardzo dobrze. Z chęcią sięgnąłem tez po Brotherhood. A i w Liberation grało mi się dobrze. Ale to właśnie jest zarzut. Grało mi się „tylko” dobrze. Przeszedłem grę i nie chce już do niej wracać. Wiem, że zostało mi tam nieco dodatkowych zadań. Ale nie mam motywacji, by je robić.

2012-12-15-1629102012-11-04-145622Są różne wyzwania, jakieś znajdźki. No fajnie, ale kompletnie nie zżyłem się z historią Aveline. Przechodziłem kolejne misje i nagle po prostu skończyłem. I tyle. Zabrakło „tego czegoś”. Tego co przyciąga do gry i zmusza do powracania do niej. Do odszukania wszystkich ukrytych rzeczy.

2012-11-04-010220Liberation jest ładne i poprawne. Nie jest to na pewno gniot. Ale nie jest to też tytuł tak grywalny i wybitny, jakim była druga część. Pozycja obowiązkowa raczej tylko dla fanów. Szkoda. Szkoda, że nie udostępniono większych map. Że Nowy Orlean nie jest większy, że nie czuć tego, że miasto żyje własnym życiem.

O Chavez