ZaGRYcha – wrzesień2013

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli wrześniowa ZaGRYcha. Lecimy!

Total War: Rome II

Kolejny tytuł z serii Total War. Dla niezaznajomionych – jest to strategia nastawiona głównie na prowadzenie bitew. Do tego turowy sposób rozwijania własnego państwa dostępny w trybie kampanii. Czyli bawimy się w zarządzanie państwem tylko po to, by zbudować silną armię i podbijać wszystkich w okolicy. Jakiś czas temu pojawiła się druga część z serii Shogun, więc twórcy idą za ciosem i tym razem ponownie prezentują Rzymskie Imperium – oczywiście na nowym silniku.

Arma III

Ktoś ładnie określił tą serię jako symulator żołnierza lub taktyczny FPS. I coś w tym jest. Trzecia już część to oczywiście nowy autorski silnik graficzny no i więcej, lepiej, wyżej, mocniej. Czy jakoś tak. W każdym razie na filmikach gra wygląda bardzo fajnie. Fabuła banalna – jako oddział NATO zostajemy rzuceni na tyły wroga by odnaleźć tajną broń mającą na celu odmienić losy wojny. A wszystko i tak jest tylko pretekstem do radosnej taktycznej rozwałki przeciwnika. Oczywiście o tym, że jest multi, nie trzeba wspominać.

Killzone Najemnik

Nowy tytuł z serii Killzone, tym razem przygotowany z myślą o przenośnej konsoli Sony, czyli Vicie. Strzelanka z widokiem z pierwszej osoby osadzona w świecie przyszłości, gdzie trwa konflikt pomiędzy dwoma frakcjami. Jako tytułowy najemnik będziemy świadczyć usługi dla obu stron. Ogrywałem betę i powiem, że grywalność jest bardzo duża a i wizualnie jest bardzo przyjemnie. W trakcie zabawy otrzymujemy konkretne zadania do wykonania, za które dostajemy kasę. Za nią kupujemy lepszy sprzęt i tak w kółko. Brzmi może banalnie, ale jest bardzo wciągające w praktyce.

Grand Theft Auto V

No dobra, chyba nie ma co tutaj zbytnio pisać, no nie? Czekaliśmy i się doczekaliśmy. Znowu polatamy po wirtualnym mieście i pobawimy się w gangstera. Tym razem pokierujemy trzema postaciami w przeplatającej się fabule. Póki co wszystkie filmiku wskazują na to, że będzie hit.

O Chavez