ZaGRYcha – sierpień 2013

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli sierpniowa ZaGRYcha. Lecimy!

Europa Universalis IV

Kolejna część gry, w której przyjdzie nam pokierować losami wybranego państwa. Brzmi jak Cywilizacja, jednak gra jest – przynajmniej w moim odczuciu – dużo bardziej „statyczna” i wymagająca. Zagrywałem się swego czasu w dwójkę i stworzenie oraz późniejsze utrzymanie Polski „od morza do morza” było nie lada wyzwaniem.

Saints Row IV

Kolejna czwarta część. Tym razem cyklu, który jest – hmm – radosną parodią GTA? Tak chyba można najkrócej opisać to, co działo się w grze do tej pory. Tym razem będziemy odpierać inwazję kosmitów wyposażeni w supermoce. A wszystko i tak jest tylko pretekstem, by zrobić dużą rozwałkę w świetle jupiterów. Dla ciekawskich – obecnie część trzecią (a niebawem i drugą) można kupić w Humble Bundle.

Dishonored: The Brigmore Witches

Drugi dodatek do Dishonored. Co ciekawe, wedle tego co twierdzą twórcy, fabularnie kontynuuje on wątki z The Knife of Dunwall. I w zasadzie to tyle, co można o nim powiedzieć.

Final Fantasy XIV Online: A Realm Reborn

Kolejna część cyklu. Tym razem nie czwarta, ale czternasta. Tym razem twórcy znowu poszli w stronę multi i przygotowali grę MMO. Osadzona w świecie fantasy, który stoi na progu wojny. Jako gracze będziemy mogli wykonywać zarówno misje PvE, jak i PvP. Najlepsze jest to, że sama gra w wersji na PC miała premierę w 2010 roku. Została jednak dość chłodno przyjęta i twórcy postanowili ją „odświeżyć”. Efekt tego jest taki, że ponoć wymieniono 90% starej gry.

O Chavez