ZaGRYcha – czerwiec 2013

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli czerwcowa ZaGRYcha. Lecimy!

Remember Me

Capcom wydaję nową gierkę. Przyszłość roku 2084, Paryż. Ludzie digitalizują swoje wspomnienia i handlują nimi. Żeby nie było za pięknie – także manipulują zmieniając je, by wpływać na innych. Ukazana z trzeciej osoby bohaterka zostaje wplątana w intrygę związana właśnie z modyfikowaniem wspomnieniami. Intryga zapowiada się skomplikowanie a i filmiki prezentujące gameplay budzą nadzieję, że będzie fajnie. Oby grywalność nie zepsuła tego wizerunku.

The Last of Us

Tytuł wyłącznie na PlayStation 3, a szkoda. Nowy tytuł od twórców bardzo fajnej serii Uncharted. Niedaleka przyszłość, zaraza która zdziesiątkowała ludzkość. Postapokalipsa ukazana z trzeciej osoby. W grze główną rolę odgrywa dwójka bohaterów – Joel którym będziemy mogli pokierować oraz nastoletnia Ellie. Nią niestety zarządzać będzie ponoć niezwykle rozbudowana i dopracowana sztuczna inteligencja. Jako że jest to survival-horror, głównym zadaniem gracza będzie przeżycie.

Company of Heroes 2

Jeśli ktoś nie grał w pierwszą część – trzeba nadrobić! Świetny RTS, który pokazał że można podejść inaczej do tego gatunku. Część druga – tworzona przez to samo studio – w zasadzie tylko rozwija dalej ten wątek. I bardzo dobrze, czasem ewolucja jest lepsza niż rewolucja. Szczególnie, że pierwsza część była fenomenalna. Kierowanie oddziałami, a nie pojedynczymi jednostkami, które dodatkowo mają „własny mózg”. Ograniczenie produkcji i zdobywaniu zasobów do minimum, a przeniesienie ciężaru rozgrywki na starcia i taktykę. Tym razem wszystko w klimatach frontu wschodniego. Mniam.

The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition

A tu taka ciekawostka. Skyrim miał swoją premierę już prawie dwa lata temu. Przez ten czas ukazało się do niego kilka większych DLC. Edycja Legendarna to nic innego jak podstawka wraz z Dawnguard, Heartfire oraz Dragonborn. Jest to o tyle ciekawe, że osobno nie kupimy u nas tego drugiego – Heartfire. Jeśli więc Cenega nie zdecyduje się na wypuszczenie samego pakietu trzech dodatków, ewentualnie na możliwość zakupu samego Heartfire, to nie będzie to miłe wobec graczy posiadających już od dawna podstawkę i ewentualne dodatki.

O Chavez