ZaGRYcha – marzec 2013

zagrychaI startuje z nowym cyklem, który – mam nadzieję – przyda się przynajmniej części osób. Pod koniec każdego miesiąca postaram się przygotować listę nadchodzących premier gier, na które warto zwrócić uwagę. Jest to oczywiście bardzo subiektywna lista, skupiona głównie na komputerach i Vicie – nie zabraknie jednak także pozycji na PS3 i – w przyszłości – PS4.

SimCity

O tej grze dopiero co pisałem. Zapowiada się dość ciekawie i dla miłośników serii powinna to być obowiązkowa pozycja, pomimo pewnych uproszczeń.

Tomb Raider

To jeden z głośnych tytułów marca. Nie wiem czy jest jakiś gracz, który nie słyszałby o Larze Croft. Tym razem twórcy postanowili dokonać resetu serii. Poznajemy więc młodą Larę, która musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością i przeżyć na wyspie. Z zapowiedzi wygląda bardzo ciekawie, czuć „naleciałości” Far Cry 3 – w pozytywnym sensie. Szykuje się więc smakowity sandbox.

Battlefield 3: Decydujące Starcie

Wygląda na to, że jest to już ostatni dodatek do Battlefielda. Co nowego, poza standardowym zestawem 4 map? Nowy Capture the Flag – dość śmiesznie się prezentujący, walki powietrzne na większą skalę oraz motocykle. Dla fanów pozycja obowiązkowa.

BioShock: Infinite

Kolejny bardzo głośny tytuł. Nie jest to bezpośrednia kontynuacja dwóch części. Tym razem cała akcja zostaje przeniesiona do miasta w chmurach. Całość – przynajmniej z trailerów – zapowiada się jednak bardzo obiecująco. A wszystko wskazuje na to, że 26 marca to ostateczny termin premiery.

StarCraft II: Heart of the Swarm

Kolejne dzieło Blizzarda, czyli drugi epizod drugiej części serii StarCraft – jakkolwiek by to nie brzmiało. Tym razem na celowniku zergowie – to nimi pokieruje gracz w kampanii. Oczywiście nie zabraknie też multi, można więc liczyć na dalszy rozwój e-sportu.

God of War: Wstąpienie

I na koniec kolejna odsłona – czwarta już – cyklu o Kratosie. Czyli radosna wycinka wszystkiego co stanie nam na drodze, z głosem Bogusława Lindy w tle. Oczywiście na konsolę PlayStation 3. Ma być nieliniowa fabuła, ma być multiplayer. No i ma niesamowity zwiastun.

O Chavez