Tablet Lenovo – part 1

2013-01-30 17.20.24Lenovo wypuściło na rynek tablet IdeaTab A2107. Tak się złożyło, że jeden egzemplarz trafił w moje ręce. Cała zaś akcja została na tyle fajnie przygotowana, że testujący – poza swoimi normalnymi opiniami – proszeni są o wykonanie różnego rodzaju zadań. Mam nadzieję, że z kilku publikacji wyjdzie jakiś sensowny obraz samego urządzenia.

Tabletów na rynku mamy multum. Od typowych „noname”, przez markowe aż na produktach z nadgryzionym jabłkiem na obudowie kończąc. Różnią się tak ceną jak i wnętrznościami. A2107 zadziwił mnie.

Pierwsza rzecz to nazwa. Serio musiałem kilkanaście razy się upewnić, jak toto się nazywa. O ile końcówka 07 to wielkość w calach, dalej nie wiem skąd A21 na początku.

Ale wracając – druga rzecz to sloty. Tablet ma – poza możliwością rozszerzenia pamięci przez microSD, dwa sloty na karty SIM. Ok, to robi wrażenie. Szczególnie, że oba dotychczasowe tablety z którymi miałem styczność operowały jedynie na Wi-Fi.

2013-01-30 17.43.42Wszystko to sprytnie ukryto pod „górną” częścią obudowy, która zsuwa się z tabletu. Bardzo fajne rozwiązanie.

Jeden slot opisano jako 2G, drugi jako 2G/3G. Dla niewtajemniczonych – 2G to starsza technologia, która zużywa co prawda mniej baterii, ale oferuje też przy tym na przykład mniejsze transfery przy korzystaniu z internetu.

2013-02-01 18.15.11Nie oznacza to oczywiście, że slot ten jest nieprzydatny. O ile nie wyobrażam sobie zbytnio dzwonienia z tabletu, o tyle posiadam kartę SIM którą używam na wyjazdach poza cywilizacje. Zwykle nie ma tam nawet 3G. Będzie więc pasowało jak ulał.

Drugi slot to w zasadzie standardowe rozwiązanie znane z telefonów, nie ma więc zbytnio co się rozpisywać. To za co należą się brawa to szeroki zakres obsługiwanych pasm, dzięki czemu na tablecie bezproblemowo chodzi Aero2.

Dla niewtajemniczonych – to darmowa (jeszcze) możliwość korzystania z sieci. Dzięki temu jestem online za free w Szczecinie praktycznie zawsze. A i transfery ma akceptowalne.

Sama obsługa kart jest banalna – Android na którym chodzi tablet (już z linii 4.x) ma menu które pozwala zdecydować, z jakiego połączenia korzystać. Czy bezprzewodowego netu, czy też którejś z kart.

Tak, zdecydowanie tablet dużo zyskał w moich oczach dzięki tym rozwiązaniom – jest przez to niesamowicie mobilny. Jak będziemy chcieli, tak napakujemy mu kart i w zasadzie nie powinno być sytuacji, gdy nie mamy choćby najwolniejszego połączenia z netem.

Tagi: ,

O Chavez