SSE alpha coraz bliżej

sse_logo-1Tak, wersja 0.4 jest coraz bliższa ukończeniu. Na dobrą sprawę do poprawienia zostały tylko grafiki dodawane do wpisów blogowych. Nie działają jeszcze w pełni tak jak powinny, ale to kwestia paru godzin posiedzenia. I o te parę godzin ostatnio najciężej. Zbliża się S.E.S.J.A. (gdyby ktoś nie wiedział – System Eliminacji Studentów Jest Aktywny) oznaczająca najpierw koła, a później zaliczenia i egzaminy. I dzięki temu ShenDu, jako odpowiadający za tę partię kodu, został skutecznie zablokowany.

Nie ma tego złego, co by jednak na dobre nie wyszło. Zaktualizowałem swoje archiwum, poprzeglądałem kod, poprawiłem wszystkie błędy jakie mieliśmy wypisane na mapie drogowej. Dzięki temu pojawiła się strona Linki, a same linki można edytować (głupi błąd, zamiast id_linku w zapytaniu do bazy pojawiło się link_id). Obecnie mapa drogowa wersji 0.3 liczy 32 pozycje zaznaczone na zielono. Owszem, niektóre to były głupoty (jak np. Sprawdzić polskie literki we wszystkich nazwach miesięcy), ale inne wymagały już nieco grzebania i kombinowania (np. Ustawić w bazie kategoria Główna na id=1 i Linki na id=2. Nie pozwolić ich kasować i w razie braku kategorii we wpisach lub linkach wpisywać odpowiednio wpisy do id=1 a link ido id=2.). Osobiście jestem dumny z funkcji zmieniającej ciągi na adresy url (dzięki czemu linki do wpisów mają ładną postać wpisany-temat-numer.html). Może i jest ona prosta do napisania, ale spędziłem trochę czasu nad wymyśleniem jak ma działać.

Niedługo będzie też trzeba chyba uaktualnić podstronę SSE w projekcie wolni.com. Nie chciałbym podawać jakichś terminów testowania wersji 0.4, ale raczej nastąpi to prędzej niż później. Tym samym poszukujemy jeszcze 3 osób chętnych do testów. Zapewniamy instalacje, serwer i pomoc. W zamian oczekujemy regularnego prowadzenia bloga, szukania błędów oraz komentowania całego systemu. Zgłoszenia na mail podany na stronie kontaktowej.

O Chavez