ZaGRYcha – luty 2015

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli lutowa ZaGRYcha. Lecimy!

Evolve

Sieciowa strzelanka kooperacyjna od twórców L4D – wszystko w klimatach science-fiction. Dość ciekawa koncepcja – czterech graczy to łowcy. Polują oni na piątego gracza, który wciela się w postać bestii. Każda ekipa zaczyna grę w nieco inny sposób – łowcy tropią, a potwór poluje na zwierzęta by gromadzić siły. Później gra wymaga od polujących współpracy – każdy z graczy gra inną klasą. Całość na silniku CryEngine.

Cities XXL

Kolejna edycja konkurenta Sim City. Co ciekawe – tutaj autorzy poszli w inną stronę i postanowili oddać graczom do zabawy jeszcze większe tereny. Ciężko coś więcej pisać – ot symulator miasta.

Total War: Attila

Kolejny tytuł z serii Total War, czyli miksu gry turowej ze strategią. Okres schyłku Imperium Rzymskiego, gdzie będziemy musieli bronić się przed atakami barbarzyńców. Ponoć poziom trudności został jeszcze bardziej podniesiony, więc duże ilości zabawy i przekleństw gwarantowane.

Homeworld Remastered Collection

Korci żeby napisać „gimbynieznajo”. Remaster RTS-a osadzonego w przestrzeni kosmicznej. Swego czasu był to niezły hit – tak pod względem grywalności jak i oprawy graficznej. Jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba jako pierwszy wprowadził pełne trzy wymiary do prowadzonych potyczek. W edycji zremasterowanej poprawiono przede wszystkim grafikę i odświeżono muzykę. Warto.

O Chavez