ZaGRYcha – styczeń 2015

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli styczniowa ZaGRYcha. Lecimy!

Grand Theft Auto V

Gra legenda w piątej odsłonie w końcu trafia na komputery. W zasadzie jest to podrasowana edycja znana z last-genów, do której dodano parę smaczków. Choć przeszedłem swego czasu na PS3 ciągle zastanawiam się czy ponownie nie zainwestować.

Grim Fandango

Wiele osób pewnie tytułu nie kojarzy, ale jedna z prześwietnych przygodówek doczekała się edycji zremasterowanej. Poprawiono ponoć jedynie gdzieniegdzie modele i tła, pozostawiając resztę bez zmian. A to oznacza tony klimatu i czarnego humoru.

Dying Light

Wyczekiwany tytuł od wrocławskiego Techlandu – miks Mirror’s Edge z Dead Island. Sandbox w którym za dnia wykonujemy różnego rodzaju misje i eksplorujemy teren, by nocą stać się zwierzyną i uciekać przed zombiakami. Zapowiada się ciekawie, osobiście liczę na ciekawe tryby kooperacyjne.

Life is Strange

Trochę gra-zagadka. Idąc przykładem Telltale ma pojawiać się jako kolejne epizody. Historia dziewczyny, która odkrywa w sobie moc cofania czasu. Wraca do miasteczka z młodości i stara się w nim rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej koleżanki. Podobnie jak u konkurencji nacisk ma być postawiony na fabułę i dialogi – czyli w kluczowych momentach będziemy musieli podejmować decyzję.

O Chavez