ZaGRYcha – październik 2014

zagrychaMiesiąc za miesiącem leci, a wraz z nimi kolejna część cyklu, w którym w telegraficznym skrócie prezentuje ciekawe premiery nadchodzącego miesiąca, czyli październikowa ZaGRYcha. Lecimy!

Obcy: Izolacja

He he, po poprzednim podejściu do tematu Obcego wydaje mi się, że ciężko będzie bardziej sknocić. Stąd też może być tylko lepiej 🙂 Ponownie dostajemy strzelankę w klimatach survival-horroru. Wcielimy się w córkę Ripley i będziemy musieli odnaleźć czarną skrzynkę Nostromo by dowiedzieć się, co tam się właściwie stało. Co może być ciekawe – samego Obcego nie zabijemy – przyjdzie nam raczej uciekać, kryć się i odwracać jego uwagę. Zapowiada się więc faktycznie straszno.

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

W zasadzie sam tytuł chyba wystarczy. Tak, nowa część, tym razem kolonizujemy nieznaną planetę. Na blogu jest zresztą o samej grze wpis, można poczytać. No ja zacieram rączki.

Starpoint Gemini 2

A tu coś, co mnie zaintrygowało – szczególnie że będzie w Stalowej Serii od Techlandu za 50 zł. Jako pilot statku kosmicznego przemierzamy kosmos i w zasadzie robimy co chcemy, byle się utrzymać i zarobić na życie. Możemy przewozić fracht, plądrować inne statki – tak standardowo. Wychodzi coś pomiędzy X:Rebirth a Freespacem. Wielka tylko szkoda, że sama gra jest single.

UPDATE

Śródziemie: Cień Mordoru

Głupia sprawa, ale jakimś cudem gdzieś mi ten tytuł wyleciał ze spisu. Na szczęście ludzie są czujni – za co dzięki 🙂 Trzecioosobowa gra akcji od twórców takich tytułów jak choćby F.E.A.R. przeniesie nas w czasy przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni. Poznamy historię zwiadowcy, który zamordowany przez sługi Saurona zostaje wskrzeszony i postanawia się mścić. Oznacza to dużo rozwałki w ładnej oprawie graficznej. Oczywiście twórcy obiecują do tego kapitalną fabułę, w której decyzje gracza mają wpływać na jej dalszy bieg. No zobaczymy.

O Chavez